Нескучні новини в Нескучному

Ще у 60-70-х роках минулого століття у Нескучненській школі працював потужний гурток телебачення і журналістики, чимало випускників пішли працювати у медіа. Аж до 2014 року учні видавали шкільну газету. Однак усе це якось призабулося і зникло. І ось медійний центр у школі вирішили відновити.

Організували зустріч з батьками, які свого часу відвідували гурток у школі або працювали (чи ще працюють) у ЗМІ. Обговорили з ними, як функціонував цей гурток раніше, що потрібно для створення і роботи Медіацентру зараз, та хто яку допомогу може надати. Учні спільно з батьками і педагогами почали шукати нові можливості, знаходити проекти для отримання грантів, проводити заняття із залученням батьків, що мають досвід роботи у медіа.

На початку минулої осені в інтернеті знайшли інформацію про проект Youth MediaLab. Батьки запропонували подати заявку, але як це правильно зробити, ані вони, ані учні не знали. Допомогли вчителі - разом з ними написали проєкт і подали його на конкурс. Для участі необхідно було зняти відеоролик на тему «Супергерої серед нас» і написати мотиваційний лист. Умови були виконані, школа стала одним із переможців і виграла обладнання для Медіацентру.

Наступним етапом було створення творчого колективу, який би займався виробництвом медіапродукту. Група отримала назву «Нескучненський медіацентр» (НМЦ), а одну з регулярних передач назвали «Нескучні новини». Відеороботи, створені у Медіацентрі, розміщують на власному YouTube-каналі. Також школярів навчали роботі з обладнанням, знайомили з алгоритмом створення новин та інших медіапродуктів.

За роботу НМЦ відповідають 8 учнів, при цьому двері відкриті для усіх бажаючих – хоч для разової співпраці, хоч для постійної. На зборах медіацентру обрали пріоритетні напрямки – випуски новин, ток-шоу з цікавими людьми та документальні проєкти про історію школи чи села.

Серед учасників творчого колективу досить швидко намітилася тенденція до спеціалізації: це оператори і монтажери, сценаристи та генератори ідей, ведучі і журналісти. Хоча часто ситуації складаються як у реальному житті, тож школярам доводиться займатись різною роботою, а не лише своїм напрямом.

У творчих планах учасників Медіацентру – репортажі зі значущих районних заходів, цикл музейних відео, а також стрім цікавих подій з життя школи та громади. «Ми плануємо стати цікавими не тільки для школи і свого села, а й для свого району (а можливо, і для області, або й для України). Сподіваємося, що наша робота допоможе комусь визначитися зі своєю майбутньою професією», - говорить Катя, учениця 8 класу.

За натхненням та досвідом - повернися на попередню сторінку.

 

Готовий/готова будеш до активних дій - переходь далі