Етап 9. Оцінювання вашого проєкту і виконаної роботи

Святкувати завжди приємно, особливо коли це завершення реалізації проєкту. Але важливо не просто влаштувати свято, а й знайти час для рефлексії – осмислення отриманого досвіду. В комфортній святковій атмосфері виділіть час для відвертої розмови з усією проєктною командою. Важливо почути відповіді на запитання від кожного/ої, оскільки всі отримали різний та однаково цінний досвід.

Пропонуємо процес рефлексій перетворити на легку гру-бесіду. Для цього потрібно роздрукувати або написати запропоновані запитання на окремих аркушах, скласти їх і по черзі витягати з капелюха, просто файлу або брати зі столу. Ось ці запитання:

  • Як працювалось у вашій проєктній команді?
  • Які емоції виникали по ходу реалізації проєкту?
  • Чого навчився кожен член/киня проєктної команди?
  • Найбільші досягнення команди?
  • Назвіть три зміни, які за вашим відчуттям, відбулись завдяки проєкту?
  • Що наступного разу варто зробити інакше?
  • Чого навчив тебе цей проєкт?

Насправді питань може бути набагато більше, тож, якщо відчуваєш, що варто спитати ще щось – питай і відповідай спільно з командою. Саме роздуми і відвертий обмін думками дозволить наступного разу ще більше вдосконалити процес планування та реалізації проєкту, врахувати певні недоліки та застосувати «вивчені уроки» для розвитку власного, командного і, звичайно, нового проєкту. Є певна закономірність, про яку, ми вважаємо, тобі варто знати: реалізувавши свій перший проєкт, ти вже не зможеш зупинитися, і після його завершення відразу розпочнеш планувати наступний. Можливо, ідеї виникнуть уже під час рефлексії на святкуванні, тож не втрать можливість і зафіксуй всі думки, щоб не загубити жодної ідеї, і вперед – до нових звершень! 

Ой, мало не забули запропонувати тобі чек-лист. Як ми вже писали, реалізація проєкту командою учнівського самоврядування так чи інакше веде до посилення твоїх компетентностей, з кожним етапом його реалізації ти ніби накачуєш невидимі м’язи, які точно знадобляться тобі в житті, герою/йко! Тож сідай зручніше та із запропонованого переліку тверджень відзнач ті, які відповідають твоїй поведінці, ставленням, вмінням:

o   Даєш можливість іншим висловити свою думку.

o   Співпрацюєш з іншими людьми заради спільних інтересів.

o   Під час реалізації проєкту активно долучався/лась до обговорення та планування дій задля зміцнення шкільної громади.

o   Виконуєш необхідну частку своєї роботи вчасно.

o   Послідовно виконуєш свої зобов’язання перед іншими членами команди проєкту.

o   Демонструєш впевненість, що можеш ефективно діяти в непередбачуваних ситуаціях.

o   Отримуєш задоволення від розв’язання неоднозначних проблем.

o   Можеш оцінити якість виконання власної роботи.

o   Уважно прислухаєшся до різних думок та уважно слухаєш інших людей.

o   Коли виникає проблема, намагаєшся різними способами вирішити її.

o   Досягаєш ефективного спілкування з іншими, чітко висловлюючись.

o   Здатен/-на бути командним та продуктивним гравцем у команді учнівського самоврядування.

o   Працюючи в проєктній команді, підтримуєш інших людей, незважаючи на розбіжності у поглядах.

Якщо навпроти багатьох цих тверджень тобі вдалось поставити галочку, то знай, що ти активно прокачуєш громадянську компетентність, а саме такі її складові як  відповідальність, впевненість у собі, прийняття невизначеності та неоднозначності, вміння слухати та спостерігати, гнучкість та вміння адаптуватися, повагу та громадянську свідомість!

Ну що, вже осягнув, як це круто та корисно бути в активі учнівського самоврядування?! Тож не зволікай, хутчіш до дій! Бажаємо тобі успіхів та натхнення!

І В цьому місці, сподіваємося, ти вже все вмієш і знаєш!

Вітаю з проходженням такого незвичного квесту!

Але, якщо хочеш, завжди можеш пройти ще раз!